AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Grupa ds. pieczy – podsumowanie spotkaniaGrupa ds. pieczy – podsumowanie spotkania

18 maja odbyło się spotkanie grupy ds. systemu pieczy zastępczej poświęcone opracowaniu wspólnych wzorów dokumentów stosowanych w pracy koordynatora. 


W pracy koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej stosowane są liczne dokumenty, które pomagają prawidłowo realizować zadania wynikające z ustawy o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej. Organizatorzy rodzinnej pieczy zastępczej z Małopolski – najczęściej Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie – przygotowali te dokumenty samodzielnie, osobno w każdej instytucji, bowiem nie istnieją gotowe wzory. Spotkanie w dniu 18 maja było poświęcone wzajemnemu poznaniu stosowanych dokumentów, a także wymiana doświadczeń w tym zakresie.

W związku z tym, że celem działalności grup działających w Ramach Regionalnej Platformy Współpracy jest wypracowywanie rozwiązań służących pomocy w codziennej pracy, uczestnicy spotkania postanowili przygotować wzory najczęściej stosowanych dokumentów.

 

Kluczem do przygotowania tej dokumentacji były zapisy ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, szczególnie artykułu 77. W trakcie spotkania jego uczestnicy analizowali kolejny zapisy ustawy i zgłaszali swoje sugestie co do potrzebnych pism. Podczas kolejnego spotkania grupy nastąpi podsumowanie opracowanych materiałów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor