AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

OSTATNIE SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU: Prowadzenie treningów umiejętności społecznych z osobami niepełnosprawnymi - III edycjaOSTATNIE SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU: Prowadzenie treningów umiejętności społecznych z osobami niepełnosprawnymi - III edycja

Serdecznie zapraszamy pracowników i wolontariuszy instytucji pomocy i integracji społecznej z terenu województwa małopolskiego, w szczególności pracowników środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej oraz warsztatów terapii zajęciowej, do udziału w szkoleniu doskonalącym umiejętności prowadzenia treningów kompetencji społecznych.  

 Cel szkolenia:

  • doskonalenie kompetencji z zakresu kształtowania wśród podopiecznych zdolności zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych oraz umiejętności społecznego funkcjonowania.

Uczestnik po szkoleniu:
  • zna zasady dotyczące prowadzenia treningów umiejętności społecznych (proces grupowy, zawieranie kontraktu z uczestnikami,  tworzenie pozytywnej atmosfery),
  • nabywa praktycznych umiejętności prowadzenia treningów dostosowanych do specyfiki i potrzeb uczestników.

Zakres tematyczny:
  • Zasady budowania treningów umiejętności społecznych.
  • Planowanie zajęć dla różnych grup podopiecznych z uwzględnieniem ich potrzeb.
  • Cele i znaczenie treningów dla osób niepełnosprawnych.
  • Budowanie treningów w oparciu o umiejętności
  • Prowadzenie treningów – warsztaty.
Zaganienia objęte szkoleniem są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie środowiskowych domów samopomocy.  

Harmonogram szkolenia:
Harmonogram godzinowy szkolenia do pobrania znajduje się tutaj.

Realizator szkolenia: Zespół Ekspertów Manager

Prowadzący szkolenie: Marta Kostecka-Korbiel

Terminy szkolenia:  

  • Gr.1: 19.11.2015
  • Gr.2: 23.11.2015
  • Gr.3: 30.11.2015
Godziny szkolenia: 9.00-16.00

Miejsce szkolenia: Siedziba ZEM, ul. Wielopole 18 b, Kraków

Termin rekrutacji: 05-10.11.2015

Jak aplikować?

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie, odręczne podpisanie i odesłanie formularza zgłoszeniowego. Dokumenty zgłoszeniowe przyjmowane są do dnia 10.11.2015 r. mailowo (w formie skanu) na adres:szkoleniapokl@rops.krakow.pl, bądź faksem na nr 12 422 06 36 w. 44.
Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z zasadami okreslonymi w 
Regulaminie uczestnictwa w szkoleniach, wizytach studyjnych oraz specjalistycznym doradztwie organizowanych w ramach projektu Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej.

Szkolenie jest powtórzeniem zagadnień, które w roku 2014 były omawiane podczas szkolenia pod tym samym tytułem (I oraz II edycja). W związku z powyższym, jest to szkolenie dla nowych osób i nie mogą w nim uczestniczyć osoby, które brały udział w tym szkoleniu w roku ubiegłym - byłoby to podwójne finasowanie wydatków, które jest niezgodne z zasadami realizacji projektów PO KL. 

W procesie rekrutacji pod uwagę będą brane tylko zgłoszenia, które są podpisane przez uczestnika oraz kierownika/dyrektora instytucji, który tym samym wyraża zgodę na udział swojego pracownika w szkoleniu. 
Do rozpoczęcia kursu będą mogły przystąpić wyłącznie osoby, które otrzymają telefoniczną lub mailową informację o zakwalifikowaniu ich do udziału w szkoleniu. Osoby zakwalifikowane zobowiązane są dostarczyć oryginały dokumentów zgłoszeniowych najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia. 


Finansowanie szkolenia

Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 – Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej. 
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne ( w tym wyżywienie i zakwaterowanie) finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu).

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor