AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Podsumowanie spotkań doradczych

Zakończyliśmy spotkania doradcze dla beneficjentów projektów systemowych 7.1.1 i 7.1.2, które odbywały się we wszystkich małopolskich subregionach. Tematem przewodnim wszystkich spotkań był nowy nabór projektów systemowych na lata 2013-2014. Konsultanci projektu „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej” wyjaśniali uczestnikom wątpliwości związane z aplikowaniem o środki, zagadnieniami formalnymi oraz aktualnie obowiązującymi wytycznymi.


W ramach szkoleń doradczych został również omówiony wzorcowo wypełniony wniosek o dofinansowanie oraz praktyczne aspekty stosowania ustawy Prawo Zamówień Publicznych.


Spotkania odbywały się w ramach projektu PO KL „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 – Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej.


Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły skorzystać z tych spotkań, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego pod nr tel. 660 561 787 lub drogą mailową: bgajewska@rops.krakow.pl



Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiały się podczas spotkań:
  1. Kiedy należy zaplanować audyt projektu?
Audyt należy zaplanować jako osobne zadanie w budżecie szczegółowym projektu. Obowiązek przeprowadzenia audytu zewnętrznego nakłada się na beneficjentów w zakresie realizacji projektów na następujących zasadach:
1)      gdy całkowita wartość projektu wynosi co najmniej 750 tys. PLN
2)      gdy całkowita wartość kilku projektów realizowanych przez beneficjenta w ramach Priorytetu wynosi co najmniej 1 mln PLN.

W przypadku realizowania kilku projektów o łącznej wartości równej lub przekraczającej 1 mln PLN należy przeprowadzić audyt dla tego projektu, którego wartość – po zsumowaniu z łączną wartością poprzednich projektów, powoduje osiągnięcie lub przekroczenie kwoty 1 mln PLN. Każdy następny projekt składany przez tego samego beneficjenta będzie musiał podlegać audytowi. Zobowiązuje się Beneficjenta do przeprowadzenia audytu zewnętrznego po poniesieniu wydatków przekraczających 50% dofinansowania. Jednocześnie wyniki audytu  powinny zostać złożone do IP 2 przed zakończeniem realizacji projektu określonego w umowie o dofinansowanie oraz przed wykazaniem kosztu poniesionego na audyt projektu we wniosku o płatność.

  1. Czy jest możliwość udziału w projekcie osób powracających ?
Do projektu powinny być rekrutowane nowe osoby, które do tej pory, tj. od 2008r. nie brały udziału w projekcie. Osoby te należy wykazać we wniosku o dofinansowanie w pkt. 3.2.1. Na etapie przygotowywania wniosku o dofinansowanie, nie należy zakładać powrotu do projektu osób, które zakończyły w nim udział w poprzednich latach realizacji projektu.

  1. Co należy wpisać w tab.3.1.2 oraz 3.1.3  w kolumnie ‘Wartość obecna wskaźnika’?
Za wartość obecną wskaźnika należy przyjąć zero.

  1. Jaką przyjąć kolejność numeracji poszczególnych zadań w projekcie?
Nazwy oraz numeracja poszczególnych zadań zakładanych do realizacji w ramach projektu powinny być tożsame z dotychczasowymi wnioskami o dofinansowanie. W przypadku wprowadzania nowych, dotychczas nierealizowanych zadań należy je umieszczać (w opisie, w budżecie, w harmonogramie realizacji) jako kolejne. W przypadku rezygnacji z jakiegoś dotychczas realizowanego zadania należy je wykazać w nowym wniosku o dofinansowanie z kwotą 0,00 zł.

Poniżej można zapoznać się z dokumentami, które będą niezbędne podczas aplikacji o środki zewnętrzne

- Interpretacja Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - koszty pośrednie

- Wzór wniosku

PODZIAŁ ŚRODKÓW  7.1.1. i 7.1.2

Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacjami Wojewódzkiego Urzędu Pracy

- Procedura naboru

- Wnioski z realizacji – błędy

- Wnioski z realizacji - zalecenia
 


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor