AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Postępowanie administracyjne w pomocy społecznej - aktualne problemyPostępowanie administracyjne w pomocy społecznej - aktualne problemy

Wszystkich pracowników ośrodków pomocy społecznej zapraszamy na szkolenie dotyczące postępowania administracyjnego o udzielanie świadczeń pomocy społecznej oraz wybranych zagadnień z zakresu postępowania administracyjnego wynikających z KPA. 


  
 

INFORMACJE O SZKOLENIU

 
Celem 8 godzinnego szkolenia jest przedstawienie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z postępowaniem administracyjnym o udzielanie świadczeń pomocy społecznej oraz omówienie wybranych zagadnień z zakresu postępowania administracyjnego wynikających z KPA.


Zakres tematyczny:

1.    Wybrane zagadnienia z zakresu ustawy o pomocy społecznej oraz postępowania w sprawach przyznawania świadczeń pomocy społecznej:

    zasiłek stały – ustalanie uprawnień, kontynuacja świadczenia, zmiana wysokości zasiłku stałego w związku ze zmianą wysokości dochodu, tryb wzruszania decyzji;

 dożywianie 2014-2020 – zasady przyznawania świadczeń w formie dożywiania, założenia nowego programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”;

   procedura kierowania i umieszczania w domu pomocy społecznej, zasady ustalania odpłatności, zmiany odpłatności i zasad zwalniania z odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej;

     ustalanie dochodu i zmiana wysokości świadczeń w związku ze zmianą dochodu;

   właściwość miejscowa gminy – bezdomny, nieletni, ubezwłasnowolniony, osoba kierowana do DPS.

2.    Postępowanie administracyjne w pomocy społecznej –  wybrane zagadnienia:

     wszczęcie postępowania z urzędu lub na wniosek oraz tryb postępowania z podaniami;

     terminy załatwiania spraw wynikające z przepisów kpa oraz przepisów szczególnych;

     umorzenie postępowania, wygaśnięcie decyzji, pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia;

     rozstrzyganie sporów o właściwość;

     sposoby weryfikacji decyzji ostatecznych w świetle ustawy o pomocy społecznej oraz kpa;

     decyzja administracyjna i jej elementy formalne.

3.    Pytania i dyskusja.


CZAS I MIEJSCE SZKOLENIA

 
 
Prosimy o przybycie 10 min. przed rozpoczęciem zajęć celem dokonania rejestracji.


 
 
 

 

Realizator szkolenia

 

Zespół Ekspertów Manager

 

Prowadzący szkolenie


Rafał Zontek

 

Miejsce szkolenia    


Siedziba firmy ZEM: ul. Wielopole 18b, Kraków

 

Terminy szkolenia   

 


GR. 1:
 28.10.2014 r. 

GR. 2: 29.10.2014 r.

 

Godziny szkolenia   



9.00-16.00 (8 godzin dydaktycznych)

 



JAK APLIKOWAĆ NA SZKOLENIE ?

   
 
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie, podpisanie i odesłanie formularza zgłoszeniowego
Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do dnia 16.10.2014 r. mailowo (w formie skanu) na adres: szkoleniapokl@rops.krakow.pl, bądź faksem na nr 12 422 06 36 w. 44. 


W procesie rekrutacji pod uwagę będą brane tylko zgłoszenia, które są podpisane przez uczestnika oraz kierownika/dyrektora instytucji, który tym samym wyraża zgodę na udział swojego pracownika w szkoleniu. 


Do rozpoczęcia kursu będą mogły przystąpić wyłącznie osoby, które otrzymają telefoniczną lub mailową informację o zakwalifikowaniu ich do udziału w szkoleniu. Osoby zakwalifikowane zobowiązane są  dostarczyć oryginały dokumentów zgłoszeniowych (formularza i oświadczeń) najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia. 
  
 
 
 

FINANSOWANIE SZKOLENIA

 
 
Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej" realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII - Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 -Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 - Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej. 


Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor