AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Relacja ze spotkania grupy ds. wczesnej interwencjiRelacja ze spotkania grupy ds. wczesnej interwencji

17 marca odbyło się drugie spotkanie grupy tematycznej ds. wczesnej wielospecjalistycznej interwencji dla dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych nieprawidłowym rozwojem.  


Grupa została powołana w lutym br. przez Radę Regionalnej Platformy Współpracy. Spotkanie, które odbyło się 17 marca, było poświęcone dalszym pracom nad wzmocnieniem usług w zakresie wczesnej wielospecjalistycznej interwencji dla dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych nieprawidłowym rozwojem oraz rozszerzeniem do nich dostępu. Głównym celem grupy zdefiniowanym na pierwszą połowę tego roku jest sporządzenie modelu, który będzie te kwestie regulował. Warto podkreślić, że w Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020 są przewidziane środki na wzmocnienie wczesnej interwencji w województwie.

W spotkaniu, które miało miejsce w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wzięli udział nie tylko przedstawiciele instytucji pomocy i integracji społecznej, ale także edukacji, służby zdrowia i samorządu. Tak dobrany skład pozwolił na interdyscyplinarne zaprojektowanie działań we wspomnianym modelu.

W kwietniu planowane jest sporządzenie wstępnej wersji tego dokumentu, wobec czego przewidziane są konsultacje z uczestnikami grupy. 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor