AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Sucha Beskidzka: O diagnozie w projektach systemowychSucha Beskidzka: O diagnozie w projektach systemowych

27 listopada w siedzibie Powiatowego Centrum Rodziny w Suchej Beskidzkiej spotkali się koordynatorzy i pracownicy projektów systemowych z Subregionu Podhalańskiego. Tematem przewodnim była diagnoza uczestników tych projektów.


Spotkanie było organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej. To właśnie dyrektor PCPR Krzysztof Cieżak otworzył spotkanie. W wystąpieniu prelegent podkreślił rolę projektów systemowych w realizacji działań związanych z pomocą i integracją społeczną.

Następnie pracownicy projektu Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej omówili działania grup roboczych w ramach Regionalnej Platformy Współpracy. Kolejnym elementem spotkania była prezentacja Arkadiusza Dudka, który świadczy doradztwo w zakresie upowszechniania pracy socjalnej w ramach projektu realizowanego przez ROPS Kraków. Doradca omówił teoretyczne i praktyczne aspekty przeprowadzania diagnozy uczestników projektów systemowych w poddziałaniach 7.1.1 i 7.1.2.

Po przerwie zaprezentowano dobre praktyki w projektach realizowanych w Subregionie. Katarzyna Mamcarczyk z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej omówiła podstawowe założenia realizowanego projektu – „Aktywni mogą więcej”. Następnie Andrzej Serafin reprezentujący GOPS Szaflary przedstawił metody stosowane w przeprowadzaniu diagnozy w projekcie „Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w gminie Szaflary”. Prelegent szczegółowo omówił wszystkie elementy diagnozy. Na koniec Agnieszka Głódek z OPS w Nowym Targu omówiła najważniejsze przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu „Szansa na aktywność. Program aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców Miasta Nowy Targ”. 

Dyskusja, która była ostatnim punktem spotkania, dotyczyła głównie trudności w przeprowadzaniu diagnozy. Aby wyjść naprzeciw temu wyzwaniu, uczestnicy otrzymali ofertę bezpłatnego doradztwa w tym zakresie przez Arkadiusza Dudka.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor