AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Szkolenia w projekcie Istotne ogniwo w procesie profesjonalizacji kadr pomocy i integracji społecznej w Małopolsce

Jakie szkolenia cieszyły się największą popularnością w minionym roku? Ile osób skorzystało z tej formy wsparcia? Jak szkolenia są oceniane przez pracowników systemu? 


Za nami kolejny rok realizacji projektu
Bardzo nam miło, iż podobnie jak w latach ubiegłych, wyrazili Państwo zadowolenie w ankietach oceniających przygotowaną przez nas ofertę na rok 2014. Liczba otrzymywanych zgłoszeń wskazuje, iż potrzeba doskonalenia narzędzi i warsztatu pracy jest nadal bardzo wysoka, a to co już zostało zrobione, ma duży wpływ na ulepszenie i profesjonalizację Państwa działań.

W ubiegłym roku, z uwagi na liczebność zgłoszeń znacznie przewyższającą ilość zaplanowanych miejsc, zdecydowaliśmy o uruchomieniu dodatkowych grup szkoleniowych z wybranych tematów. Największą popularnością cieszyły się szkolenia z zakresu metod pracy z trudnym klientem oraz z osobami niepełnosprawnymi. Udało się przeprowadzić szkolenia dodatkowo dla ponad 500 uczestników. Mimo to nadal pozostają obszary wymagające doskonalenia, którymi Państwo są zainteresowani.
 
Uczestnicy szkoleń 2014
Nasze szkolenia kierujemy do wszystkich pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej z Małopolski. Warto zauważyć, że gościliśmy reprezentację pracowników z każdego powiatu naszego województwa, co ilustruje poniższa mapa.
 
*Prezentowane dane obrazują ilość uczestników szkoleń w stosunku do łącznej liczby osób przeszkolonych w ramach projektu w latach 2013-2014 w podziale na powiaty.
 
Odsetek osób uczestniczących w szkoleniach z terenu poszczególnych powiatów jest w wysokim stopniu uwarunkowany liczebnością kadry zatrudnionej w instytucjach pomocy i integracji społecznej działających na terenie danych powiatów. Większa liczba instytucji pomocy i integracji społecznej działających na terenie Krakowa i Małopolski zachodniej oraz wynikająca stąd większa liczba pracowników służb społecznych przejawia się stosunkowo dużym odsetkiem tych pracowników wśród uczestników szkoleń ogółem. Owa zbieżność liczby pracowników działających na danym terenie a odsetkiem uczestników szkoleń wskazuje na proporcjonalność w dostępie do szkoleń co jest zjawiskiem pozytywnym bo gwarantuje adekwatny poziom dostępu dla pracowników służb społecznych do kształcenia oferowanego przez ROPS w ramach projektu systemowego z Poddziałania 7.1.3 POKL.  
 
Oferta szkoleń 2015
Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, na rok 2015 przygotowaliśmy kolejną atrakcyjną ofertę szkoleniową, która wpisuje się w obszary wsparcia nowej perspektywy na najbliższe lata oraz odpowiada kierunkom rozwoju wskazanym w Strategii Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020. W celu jak najlepszego dostosowania zakresów tematycznych do oczekiwań i potrzeb zachęcamy do włączenia się w proces konsultacyjny opisów poszczególnych tematów, który będzie w tym roku prowadzony przy udziale Regionalnej Platformy Współpracy. Zapraszamy do  aktywnego uczestnictwa w szkoleniach.

Zespół projektowy

Do pobrania: plany szkoleniowe na 2015 rok
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor