AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Współpraca ops z pup w aktywizacji społeczno-zawodowej bezrobotnychWspółpraca ops z pup w aktywizacji społeczno-zawodowej bezrobotnych

Zapraszamy na szkolenie poświęcone współpracy instytucji pomocy społecznej w urzędami pracy.   


 

INFORMACJE O SZKOLENIU

Celem szkolenia jest wzrost świadomości pracowników na temat konieczności podjęcia współpracy na rzecz wspólnego klienta, nabycie umiejętności skutecznej komunikacji oraz próba wypracowania podstawowych zasad współpracy obu instytucji. Szkolenie skierowane jest do pracowników ośrodków pomocy społecznej zajmujących się aktywną integracją oraz pracowników powiatowych urzędów pracy, w szczególności doradców zawodowych oraz pośredników pracy.
 

Zakres tematyczny:

1. Instytucjonalne formy wsparcia dla bezrobotnych klientów pomocy społecznej - formy pomocy wynikające z ustawy o pomocy społecznej oraz z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

2.  Współpraca pracowników socjalnych zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej z centrami integracji społecznej, klubami integracji społecznej i powiatowymi urzędami pracy, a także innymi instytucjami mogącymi mieć wpływ na wychodzenie z bierności klientów pomocy społecznej.

3.  Porozumienia o współpracy miedzy OPS i PUP.

4.  Przepływ informacji pomiędzy OPS i PUP jako warunek skutecznych działań.

5.  Bariery we współpracy OPS i PUP.

6.  Model współpracy między OPS a PUP w ramach aktywnej integracji w projektach systemowych POKL.


CZAS I MIEJSCE SZKOLENIA

  
Prosimy o przybycie 10 min. przed rozpoczęciem zajęć celem dokonania rejestracji.


 
 

 Realizator szkolenia

Zespół Ekspertów Manager

 

 

Prowadzący szkolenie

 

Małgorzata Dworzańska

 

 

Miejsce szkolenia    

 

 

Siedziba firmy ZEM: ul. Wielopole 18b, Kraków

 

 

Godziny szkolenia   

 

8.45-9.00 rejestracja uczestników

9.00-16.00 szkolenie (8 godzin dydaktycznych)

Terminy

Powiaty

 

24.09.2014

 

Krakowski

Wielicki

Olkuski

Miechowski

Proszowicki

Chrzanowski

Miasto Kraków 

25.09.2014

Suski

Myślenicki

Tatrzański

Nowotarski

Oświęcimski

Wadowicki

Miasta: Zakopane, Oświęcim, Wadowice

26.09.2014

Nowosądecki

Limanowski

Gorlicki

Tarnowski

Dąbrowski

Bocheński

Brzeski

Miasta: Nowy Sącz, Tarnów

 

Proszę o zapisy na konkretne terminy zgodnie z przyjętym poniżej podziałem na powiaty. W uzasadnionych przypadkach dopuszczamy możliwość zmiany terminów, po indywidualnej konsultacji. 



JAK APLIKOWAĆ NA SZKOLENIE ?


Osoby zainteresowane proszę o wypełnienie, podpisanie i odesłanie formularza zgłoszeniowego. Dokumenty zgłoszeniowe przyjmowane są do dnia 12.09.2014 r. mailowo (w formie skanu) na adres:szkoleniapokl@rops.krakow.pl, bądź faksem na nr 12 422 06 36 w. 44. 


W procesie rekrutacji pod uwagę będą brane tylko zgłoszenia, które są podpisane przez uczestnika oraz kierownika/dyrektora instytucji, który tym samym wyraża zgodę na udział swojego pracownika w szkoleniu. 


Do rozpoczęcia kursu będą mogły przystąpić wyłącznie osoby, które otrzymają telefoniczną lub mailową informację o zakwalifikowaniu ich do udziału w szkoleniu. Osoby zakwalifikowane zobowiązane są  dostarczyć oryginały dokumentów zgłoszeniowych (formularza i oświadczeń) najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia. 
  

FINANSOWANIE SZKOLENIA

 
 
Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej" realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII - Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 -Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 - Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej. 


Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor