AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Szkolenia

Szkolenia

Zastosowanie przymusu bezpośredniego w DPS - teoria i praktykaZastosowanie przymusu bezpośredniego w DPS - teoria i praktyka

Wszystkich pracowników DPS zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Zastosowanie przymusu bezpośredniego w DPS - teoria i praktyka”, które odbędzie się w dwóch terminach pod koniec czerwca.


INFORMACJE O SZKOLENIU

Celem 8 godzinnego szkolenia jest doskonalenie umiejętności związanych z zastosowaniem przymusu bezpośredniego - poznanie procedury oraz pozyskanie praktycznych umiejętności jej wdrażania w domu pomocy społecznej.


 

Zakres tematyczny:

1.   Konsekwencje dla działalności DPS wynikające z ustawy o ochronie zdrowia psychicznego i rozporządzeń wykonawczych, w tym zastosowanie przymusu bezpośredniego.

2.   Cel stosowania przymusu.

3.   Klasyfikacja środków przymusu:

·      Przytrzymanie

·      Przymusowe zastosowanie leków

·      Unieruchomienie

·      Izolacja

4. Regulacje ustawowe dotyczące stosowania przymusu bezpośredniego.

5. Szczegółowy tryb stosowania przymusu bezpośredniego -omówienie procedury zastosowania przymusu bezpośredniego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie sposobu stosowania i dokumentowania zastosowania przymusu bezpośredniego oraz dokonywania oceny zasadności jego zastosowania.

6. Tworzenie wewnętrznej procedury zastosowania przymusu bezpośredniego w DPS - warsztaty.

7. Pytania i dyskusja.



CZAS I MIEJSCE SZKOLENIA

 
 
Prosimy o przybycie 10 min. przed rozpoczęciem zajęć celem dokonania rejestracji.

 

 
 
Realizator szkolenia
 
Małopolskie Centrum Profilaktyki
 
Prowadzący szkolenie

Tomasz Kulig
 
Miejsce szkolenia    

Hotel Kazimierz II, ul. Starowiślna 60, Kraków
 
Terminy szkolenia   


Gr.1: 23.06.2014 r.

Gr.2: 24.06.2014 r.

 
Godziny szkolenia   


9.00-16.00 (8 godzin dydaktycznych)
 


JAK APLIKOWAĆ NA SZKOLENIE ?

   
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie, podpisanie i odesłanie
Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do dnia 12.06.2014 r. mailowo (w formie skanu) na adres: szkoleniapokl@rops.krakow.pl, bądź faksem na nr 12 422 06 36 w. 44.


W procesie rekrutacji pod uwagę będą brane tylko zgłoszenia, które są podpisane przez uczestnika oraz kierownika/dyrektora instytucji, który tym samym wyraża zgodę na udział swojego pracownika w szkoleniu.


Do rozpoczęcia kursu będą mogły przystąpić wyłącznie osoby, które otrzymają telefoniczną lub mailową informację o zakwalifikowaniu ich do udziału w szkoleniu. Osoby zakwalifikowane zobowiązane są  dostarczyć oryginały dokumentów zgłoszeniowych (formularza i oświadczeń) najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia.
 
 
 

FINANSOWANIE SZKOLENIA

 
 
 
Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej" realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII - Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 -Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 - Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor