AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Nowe projekty – nowe możliwościNowe projekty – nowe możliwości

Przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, realizatorzy projektów systemowych w ramach priorytetu VII PO KL oraz eksperci z Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie spotkali się dziś podczas konferencji „Nowe projekty – zasady i możliwości naboru”. Spotkanie dotyczyło możliwości aplikowania o środki unijne pozwalające na kontynuację realizowanych przez małopolskie ośrodki pomocy społecznej projektów systemowych.


 
Rozpoczynając konferencję zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie Pan Rafał Barański, mówił o możliwościach jakie niesie wykorzystanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego dla województwa małopolskiego. Zwracał też uwagę, iż to kilkuletnie doświadczenie jednostek pomocy społecznej
w przygotowaniu programów aktywizujących osoby wykluczone społecznie, jest podstawą, aby rozwijać i kontynuować realizację projektów systemowych z korzyścią dla mieszkańców Małopolski.


 
 
O najczęściej pojawiających się błędach w projektach oraz tym jak ich uniknąć, informowali przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Przedstawiono również zalecenia odnośnie naboru i realizacji. Przykłady dobrych praktyk w projektach systemowych, które dotyczyły aktywizacji społeczności lokalnej, zaprezentowała Pani Barbara Kowalczyk - ekspert w zakresie realizacji programów pomocy i integracji społecznej.

Członkowie zespołu doradczego w projekcie „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej” Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie przedstawili uczestnikom konferencji szeroki zakres tematyczny konsultacji wspierających przygotowanie nowych wniosków. Obejmą one zarówno działania integracji społecznej, ewaluacji, promocji, jak i część finansową projektu.



Wszystkie prezentacje wskazywały korzyści płynące z dotychczasowych działań w ramach projektów systemowych oraz warunki jakie należy spełnić, aby je kontynuować.

Lata 2013 i 2014 będą przynosić dalsze pozytywne zmiany społeczne dla Małopolski. Przygotowując nowe programy aktywizujące warto mieć na uwadze ich szczególną misję wzmacniania potencjału intelektualnego i zawodowego Małopolan, który długofalowo będzie miał istotny wpływ dla rozwoju całego regionu.
Konferencję zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

Prezentacje:

Procedura naboru.
Wnioski z realizacji - błędy.
Wnioski z realizacji - zalecenia.
Wzór projektu.
Aktywna integracja w Małopolsce.
Aktywna integracja - dobre praktyki.
Wsparcie szkoleniowo-doradcze - projektu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor