AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Pierwsze posiedzenie Rady Regionalnej Platformy Współpracy w 2014 rokuPierwsze posiedzenie Rady Regionalnej Platformy Współpracy w 2014 roku

19 marca odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Regionalnej Platformy Współpracy. Ważnym punktem wydarzenia było poszerzenie tego gremium o przedstawiciela domów pomocy społecznej. 


Spotkanie otworzyła Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Pani Wioletta Wilimska. Następnie Joanna Słomka, kierownik projektu Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej, omówiła bieżące działania grup tematycznych działających w ramach Regionalnej Platformy Współpracy, a także plany na najbliższe miesiące tych grup.

W kolejnej części spotkania Pan Mariusz Sajak, Prezes Stowarzyszenia Organizatorów i Menadżerów Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia Region Małopolski, a jednocześnie Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bobrku, przedstawił kwestie związane z działalnością reprezentowanej przez siebie organizacji, a także cele oraz genezę powstania. Prelegent podkreślił gotowość do współpracy środowiska przedstawicieli domów pomocy społecznej w ramach Regionalnej Platformy Współpracy przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie.

Po wystąpieniu Mariusza Sajaka, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie Pani Wioletta Wilimska przedstawiła propozycję powołania przedstawiciela środowiska domów pomocy społecznej do Rady Regionalnej Platformie Współpracy. Po dyskusji i rekomendacjach uczestników spotkania dla Dyrektora DPS w Bobrku, Dyrektor ROPS Kraków powołała Pana Mariusza Sajaka w skład Rady. Następnie Pani Wioletta Wilimska wysunęła propozycję powołania grupy tematycznej ds. domów pomocy społecznej w ramach Regionalnej Platformie Współpracy. Po dyskusji odbyło się głosowanie, w wyniku którego taka grupa została powołana.

Kolejnym punktem dyskusji była sprawa powołania Konwentu Dyrektorów PCPR. Zgromadzeni na posiedzeniu Rady Dyrektorzy PCPR oraz przedstawiciele MOPS na prawach powiatu jednogłośnie opowiedzieli się za powołaniem takiego Konwentu działającego jako grupy tematycznej w ramach Regionalnej Platformy Współpracy. Przedstawiciele PCPR oraz MOPS na prawach powiatu zadeklarowali zebranie opinii od innych Dyrektorów PCPR z Małopolski, a następnie wystąpią do Dyrektora ROPS Kraków z prośbą o pomoc w organizacji prac Konwentu. Dyrektor ROPS Kraków podkreśliła gotowość pomocy w tym obszarze, w czerwcu br. odbędzie seminarium dla Dyrektorów PCPR, podczas którego zostaną omówione kwestie związane z powołaniem Konwentu.

Następnie przedstawicielka WUP Kraków odniosła się do kwestii wymiany informacji dotyczącej realizacji projektów systemowych POKL w poddziałaniach 7.1.1 i 7.1.2. Informacje takie przesyłane były do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w styczniu i lutym br. Obecnie trwają indywidualne konsultacje z przedstawicielami tych PCPR i MOPS z miast na prawach powiatu, które przesłały informacje do WUP Kraków. Zarówno przedstawiciele PCPR i MOPS, jak i WUP Kraków, wyrazili gotowość współpracy w celu jak najefektywniejszej realizacji projektów systemowych.

Na koniec przedstawicielki realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie projektu Małopolskie Obserwatorium Polityki Społecznej  przedstawiły koncepcję ewaluacji projektów systemowych w poddziałaniach 7.1.1 i 7.1.2. Prelegentki omówiły zakres i metodologię badania. Po wystąpieniu przedstawicielek Obserwatorium odbyła się dyskusja dotycząca ewaluacji, a także realizacji projektów w przyszłej perspektywie. Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie zaproponowała, aby kolejne spotkanie Rady Regionalnej Platformy Współpracy było poświęcone zagadnieniu nowej realizacji projektów w nowej perspektywie.  





Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor