AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Szkolenia

Szkolenia

Podstawowe zasady Public Relations jednostki. Budowanie relacji z mediami i efektywna komunikacja

Zapraszam Państwa do udziału w szkoleniu pn. „Podstawowe zasady Public Relations jednostki. Budowanie relacji z mediami i efektywna komunikacja”. Szkolenie jest skierowane do kadry zarządzającej. Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat komunikowania się jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z mediami oraz nabywanie umiejętności wykorzystywania narzędzi public relations w celu budowy pozytywnego wizerunku organizacji w otoczeniu.
 


Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 – Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu).

Zakres tematyczny szkolenia:

  1. Definicje public relations.
  2. Zakres działań PR.
  3. Budowanie pozytywnego wizerunku organizacji - przykłady dobrze działającego PR jednostki, PR w jednostkach administracji samorządowej, omówienie wybranych casusów.
  4. Czym nie jest i nie powinno być PR?  - etyczne i prawne aspekty funkcjonowania branży PR.
  5. PR a marketing i reklama.
  6. Określenie celów.
  7. Określenie narzędzi PR.
  8. Sponsoring i lobbing jako element działań PR.
  9. Praca rzecznika prasowego w organizacji, wybrane zagadnienia.
  10. Kontakty z mediami – trening medialny. Proces komunikacji interpersonalnej.
  11. Rodzaje i specyfika mediów w Polsce:
·    Zasady współpracy z mediami
·    Budowanie baz danych mediów
·    Budowanie i podtrzymywanie relacji z mediami

  1. Monitoring mediów.
  2. Komunikacja w sytuacji kryzysowej.
  3. Etapy przygotowania do potencjalnej sytuacji kryzysowej i zasady postępowania w sytuacji kryzysowej.
  4. Komunikacja zewnętrzna w kryzysie: konferencja prasowa, wywiad telewizyjny, radiowy i prasowy.
  5. Podział zadań według  kompetencji w sytuacji kryzysowej.
  6. Strategie komunikacji w sytuacji kryzysowej.
Szkolenie przewiduje 8 godzin dydaktycznych zajęć o charakterze warsztatowym. Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 - 16.00 w następujących terminach:

 

Grupa 1:  13.08.2012 r.

Grupa 2:  14.08.2012 r.
 
Grupa 3:  03.09.2012 r.
 
Grupa 4:  04.09.2012 r.
 
Grupa 5:  05.09.2012 r.
 

Szkolenie realizowane będzie przez trenerów z firmy szkoleniowej Inplus Consulting Iwona Przewor w sali szkoleniowej Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy przy ul. Malborskiej 65 w Krakowie. Po szkoleniu uczestnikom zostanie wystawione zaświadczenie ukończenia szkolenia wydane przez ROPS Kraków.

Warunkiem niezbędnym umożliwiającym udział w szkoleniu jest odesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia  przyjmowane są do dnia 06.08.2012 r. mailowo na adres:
szkoleniapokl@rops.krakow.pl.

W związku ze zmianą zasad, polegającą głównie na tym, iż kolejność zgłoszeń nie jest już czynnikiem decydującym o zakwalifikowaniu danej osoby na szkolenie oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w poszczególnych grupach, prosimy o podanie w formularzu zgłoszeniowym kilku dogodnych dla Państwa terminów. Postaramy się w ten sposób dopasować termin do Państwa preferencji i jednocześnie uniknąć zbędnego zamieszania.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor