AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Relacja ze spotkania grupy ds. mieszkań chronionychRelacja ze spotkania grupy ds. mieszkań chronionych

Spotkanie, które odbyło się w dniu 24 sierpnia było poświęcone omówieniu modeli mieszkań wspomaganych adresowanych do osób chorujących psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie.


Grupa ds. mieszkań chronionych działa w ramach Regionalnej Platformy Współpracy. Powstała w 2015 roku. Uczestnicy grupy wiosną br. opracowali wspólnie Model mieszkań wspomaganych adresowanych do osób chorujących psychicznie. Następnie na podstawie tego modelu powstało drugie opracowanie – Model mieszkań wspomaganych adresowanych do osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Pierwsza część spotkania w dniu 24 sierpnia była poświęcona prezentacji tych modeli. Obydwa dokumenty w sierpniu br. zostały przekazane do Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości (MCP). Opracowania zostały wzięte pod uwagę przy układaniu regulaminu konkursu w poddziałaniu 9.1.1 Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (MRPO). Konkurs ten został ogłoszony 21 sierpnia br. (szczegóły znajdują się pod tym linkiem) W drugiej części spotkania przedstawicielki MCP (instytucji wdrażającej MRPO) przedstawiły szczegóły konkursu i odpowiadały na pytania uczestników. W ramach poddziałania 9.1.1 MRPO przewiduje się wsparcie służące poprawie dostępu do mieszkań wspomaganych poprzez tworzenie miejsc w nowo utworzonych lub istniejących mieszkaniach wspomaganych.

Kolejne spotkanie grupy będzie poświęcone wymianie dobrych praktyk w zakresie prowadzenia mieszkań chronionych dla różnych grup odbiorców.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor