AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa zamówień publicznych- II edycjaWybrane zagadnienia z zakresu prawa zamówień publicznych- II edycja

Serdecznie zapraszamy pracowników i wolontariuszy instytucji pomocy i integracji społecznej z terenu województwa małopolskiego do udziału w szkoleniu z zakresu prawa zamówień publicznych. 


 Cel szkolenia:
  • podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie stosowania ustawy PZP, w szczególności  poprzez omówienie najczęściej popełnianych błędów na kolejnych etapach postępowania oraz przedstawienie właściwych sposobów postępowania w celu unikania błędów w przyszłości. 
Zakres tematyczny:
  • Nowelizacje Prawa Zamówień Publicznych 2013-2014.
  • Najczęstsze obszary naruszeń ustawy PZP:
     SIWZ i ogłoszenie, przebieg postępowania, zmiany umów i umowy z wolnej ręki.
  • Stosowanie przepisów kodeksu cywilnego w umowach o udzielenie zamówienia publicznego – najczęstsze problemy.
  • Skutki naruszeń ustawy PZP.
  • Konsekwencje zmiany progu, od którego powstaje obowiązek stosowania ustawy PZP - odpowiedzi na pytania uczestników.

Realizator szkolenia: Zespół Ekspertów Manager z Krakowa

Prowadzący szkolenie: Rafał Zontek

Terminy szkolenia:  
  • Gr.1: 26-27.10.2015
  • Gr.2: 28-29.10.2015
Godziny szkolenia:
  • I dzień:  09.00-16.00
  • II dzień: 09.00-16.00

Miejsce szkolenia: Hotel City, ul. Gajowa 16 w Krakowie

Termin rekrutacji:
12-16.10.2015

Jak aplikować?

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie, odręczne podpisanie i odesłanie formularza zgłoszeniowego. Dokumenty zgłoszeniowe przyjmowane są do dnia 16.10.2015 r. mailowo (w formie skanu) na adres: szkoleniapokl@rops.krakow.pl, bądź faksem na nr 12 422 06 36 w. 44.
Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z zasadami okreslonymi w Regulaminie uczestnictwa w szkoleniach, wizytach studyjnych oraz specjalistycznym doradztwie organizowanych w ramach projektu Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej.
Szkolenie jest powtórzeniem zagadnień, które w roku 2014 były omawiane podczas szkolenia pod tym samym tytułem (szkolenie dla kolejnych grup). W związku z powyższym nie mogą w nim uczestniczyć osoby, które brały udział w tym szkoleniu w roku ubiegłym - byłoby to podwójne finasowanie wydatków, które jest niezgodne z zasadami realizacji projektów PO KL. 
W procesie rekrutacji pod uwagę będą brane tylko zgłoszenia, które są podpisane przez uczestnika oraz kierownika/dyrektora instytucji, który tym samym wyraża zgodę na udział swojego pracownika w szkoleniu. 
Do rozpoczęcia kursu będą mogły przystąpić wyłącznie osoby, które otrzymają telefoniczną lub mailową informację o zakwalifikowaniu ich do udziału w szkoleniu. Osoby zakwalifikowane zobowiązane będą dostarczyć oryginały dokumentów zgłoszeniowych (formularza i oświadczeń) najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia. 


Finansowanie szkolenia

Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 – Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne ( w tym wyżywienie i zakwaterowanie) finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu).

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor