AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Wykorzystanie metody Dialogu Motywującego w pracy z wychowankiem POWWykorzystanie metody Dialogu Motywującego w pracy z wychowankiem POW

Zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Wykorzystanie metody Dialogu Motywującego w pracy z wychowankiem POW”, skierowanego do pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych



INFORMACJE O SZKOLENIU


16 godzine bezpłatne szkolenie ma na celu dostarczenie wiedzy i umiejętności praktycznych, pomocnych w pracy z nastolatkami prezentującymi dysfunkcyjne zachowania, opornymi na zmiany, poprzez wykorzystanie metody Dialogu Motywującego.  
 
Zakres tematyczny szkolenia:
  1. Wprowadzenie do Dialogu Motywującego. Zapoznanie z kluczowymi założeniami i zasadami pracy w podejściu motywującym.
  2. Proces zmiany w metodzie Dialogu Motywującego.
  3. Jak pracować z młodą osobą niezmotywowaną do zmiany? Rozpoznawanie gotowości do zmiany i rozwijanie wewnętrznej motywacji do zmiany.
  4. Strategie pracy z buntem, negatywnym nastawieniem i rezygnacją – praca z trudną młodzieżą metodą Dialogu Motywującego.
  5. Prowadzenie rozmowy metodą Dialogu Motywującego.
  6. Metoda Dialogu Motywującego w pracy z młodzieżą-przykłady dobrych praktyk
 
Szkolenie realizowane będzie przez trenerów z firmy szkoleniowej Zespół Ekspertów Manager z Krakowa w Hotelu City SM Business & SPA, ul. Gajowa 16 w Krakowie, w następujących terminach:
 
 
Nr grupy
 
Termin
 
Godziny zajęć
Grupa 1:
21-22.10.2013 r.
I dzień 9.00 - 16.00
II dzień 9.00- 16.00
  
Grupa 2:
06-07.11.2013 r.
I dzień 9.00 - 16.00
II dzień 9.00- 16.00

 
Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez ROPS w Krakowie.


 

 
JAK APLIKOWAĆ NA SZKOLENIE ?



Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie, podpisanie i odesłanie
formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do dnia 11.10.2013 r. mailowo (w formie skanu) na adres: szkoleniapokl@rops.krakow.pl, bądź faksem na nr 12 422 06 36 w. 44.


W procesie rekrutacji pod uwagę będą brane tylko zgłoszenia, które są podpisane przez uczestnika oraz kierownika/dyrektora instytucji, który tym samym wyraża zgodę na udział swojego pracownika w szkoleniu.


Do rozpoczęcia kursu będą mogły przystąpić wyłącznie osoby, które otrzymają telefoniczną lub mailową informację o zakwalifikowaniu ich do udziału w szkoleniu. Osoby zakwalifikowane zobowiązane są  dostarczyć oryginały dokumentów zgłoszeniowych (formularza i oświadczeń) najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia.

 

FINANSOWANIE SZKOLENIA

 


Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej" realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII - Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 -Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 - Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor