AktualnościSzkoleniaDoradztwoGaleriaFAQKalendarium szkoleń
Sprawdź ofertę szkoleń

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Aktualności

Praca ze sprawcami przemocy w ramach programów korekcyjno-edukacyjnych

Zapraszamy do udziału w szkoleniu pn. „Praca ze sprawcami przemocy w ramach programów korekcyjno-edukacyjnych”, które skierowane jest do pracowników jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej.


Szkolenie w szczególności dedykowane jest osobom pracujących bądź przygotowującym się do pracy ze sprawcami przemocy w ramach grup korekcyjno-edukacyjnych oraz członków zespołów interdyscyplinarnych. 
 
Ogólny zakres tematyczny szkolenia:
1. Praca nad osobistymi przekonaniami i postawami sprzyjającymi skutecznej pracy ze sprawcą przemocy.
2. Zjawisko przemocy, postawy społeczne sprzyjające przeciwdziałaniu przemocy.
3. Portret psychologiczny sprawcy przemocy.
4. Praca nad diagnozą i rozumieniem motywów działania sprawców przemocy.
5. Nawiązanie kontaktu ze sprawcą i motywowanie do zmiany.
6. Autodiagnoza trudności w kontakcie ze sprawcą.
7. Rozróżnienie interwencji wobec sprawcy od pracy korekcyjno –edukacyjnej.
8. Techniki zatrzymywania zachowań przemocowych. 
9.   Budowanie planu bezpieczeństwa.
10. Procedury pracy ze sprawcą.
11. Tworzenie procedur pracy ze sprawcą.
12. Warsztaty umiejętności w zakresie. motywowania do zmiany.
13. Warsztaty pracy z grupą.
14. Praca nad emocjami w kontakcie ze sprawcą.
 
Szkolenie realizowane będzie przez Panią Beatę Zadumińską oraz Panią Annę Lipowską-Teutsch - trenerki z firmy szkoleniowej ZESPÓŁ EKSPERTÓW MANAGER s.c., w Hotelu City, ul. Gajowa 16 w Krakowie. 
 
Szkolenie odbywać się będzie dla dwóch grup uczestników w formie trzech trzydniowych zjazdów (modułów) obejmujących łącznie po 66 godziny dydaktyczne zajęć dla każdej grupy, według następującego harmonogramu:
Grupa 1:
(dla pracowników PCPR, OIK):
I moduł:   23-25.09.2013 r.
II moduł:  07-09.10.2013 r.
III moduł: 28-30.10.2013 r.
 
Grupa 2: 
(dla pozostałych uczestników – pracowników OPS, członków zespołów interdyscyplinarnych):
I moduł:   02-04.10.2013 r.
II moduł:  21-23.10.2013 r.
III moduł: 06-08.11.2013 r.
 
Zakwalifikowany uczestnik będzie miał obowiązek uczestniczenia we wszystkich trzech modułach (zjazdach) przewidzianych dla swojej grupy.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie, podpisanie i odesłanie formularza zgłoszeniowego oraz stosownych oświadczeń mailowo (w formie skanu) na adres: szkoleniapokl@rops.krakow.pl, bądź faksem na nr 12 422 06 36 w. 44. Dokumenty zgłoszeniowe przyjmowane są do dnia 13.09.2013 r. Jednocześnie przypominamy, że w procesie rekrutacji pod uwagę będą brane tylko zgłoszenia, które są podpisane przez uczestnika oraz kierownika/dyrektora instytucji, który tym samym wyraża zgodę na udział swojego pracownika w szkoleniu. 
 
Dopuszczone do udziału w szkoleniu będą wyłącznie osoby, które otrzymają telefoniczną lub mailową informację o zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu od pracownika projektu Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej. Osoby zakwalifikowane zobowiązane będą do dostarczenia oryginałów dokumentów zgłoszeniowych (formularza i oświadczeń)  najpóźniej w pierwszym dniu szkolenia. 
 
Szkolenie odbywa się w ramach projektu PO KL „Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach: Priorytetu VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.3 – Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, koszty organizacyjne finansowane są w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu).

Tu można pobrać harmonogram szkolenia.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz SpołecznyWojewództwo MałopolskieUnia Europejska

Opracowanie Prekursor